فوتبالی که فقط سر میبرد و پول مملکت را میسوزاند

در فوتبال ما و شاید مملکتمان همیشه سری برای بریدن هست و چندی بعد مجلس زاری آماده میگردد  و از خوبیها میگوئیم ، اما در فوتبالمان دیگر این سر بریدن عادتی اجتناب ناپذیر است .

از روزی که حمید استیلی سرمربی پرسپولیس شد  شاید کم نبودند آنان که از این اقدام حمید استیلی حمایت نکردند و نوشتارهای بسیاری بر این موضوع نوشتند ، اما چرا یکبار نباید به بررسی همه ناکامیها پرداخت دیروز حمید استیلی رفت همچنان که دیگران هم خواهندرفت .

 حمید رفت همچنان که علی دائی ، افشین پیروانی ، افشین قطبی ودیگر مربیان خارجی ….   رفتند ، ماحصل این رفت و آمدها چه شده است و فوتبال ما به کجا رسیده است ، فوتبالی که سالها از رقیبان دیرینه اش به عقب افتاده و نفس نفس زنان فقط در فکر طی مسیر است ، هیچ برنامه و هدف مشخصی ندارد ، ورزشی که چوب مدیریت ناکارآمد را سالها است میخورد ، مدیریتهای لحظه ای و البته سرپرست هایی که به واسطه رفاقتهای سیاسی به این صندلی ها میرسند و آماده پرواز به سوی سکوهای بزرگتر و پوشیدن جامه های فاخر تر در سیستم دولتی دارند .

 امروز دیگر دلخوش به داشتن دو سهمیه در فوتبال آسیا میشویم ، و هنوز لبخند بر لب ریاست فدراسیون فوتبال  نقش میبندد و شاید بر ما میخنند که عجب ……….. هر چه من میخندم و به باد میدهم هیچ اتفاقی نمی افتاد .

اما از دو روز گذشته که حمید استیلی رفت ، بار دیگر چرخه تکرار برایمان آغاز گشت ، حال مدیر نا آشنا به فوتبال که به اندازه کافی در همین مدت کوتاه سوتی داده است باید به یک انتخاب برسد اینکه کدام فرد بر روی نیمکت پرسپولیس خواهد نشست شاید آنچنان فرقی نداشته باشد ، زیرا با شرایطی کنونی همه مربیان علاقه وافری به داشتن این شغل هستند مربی گری برای تیمی که هیچ تشکیلات منسجمی ندارد و حتی کسی قرار نیست پاسخگو باشد  .

  چند صباحی بر روی نیمکت نشستن و بعد با جیبهای پر پول از باشگاه خارج شدن  و تکرار و تکرار ، فقط سری بریده میشود تا عطش پایان ناپذیر مردم علاقمند کمی فروکش کند ومدیر مربوطه باز باقی بماند و این چرخه معیوب ادامه ؛ و ادامه یابد  و دیگر امروز سر ، مربی بریده نمیشود بلکه این طرفداران هستند که سر بریده میشوند از یک سو فقط از آنان خواسته میشود که در ورزشگاه حاضر باشند و شاهد شکست تیم محبوبشان باشند و از سوئی دیگر شاهد و ناظر مدیریت ناکارآمد و مربیان لحظه ای و پولهای بی حساب و کتاب پرداختی باشند ..

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: