از روضه خوانی تا دریافت مدرک لیسانس مداحی ………

آورده اند که فردی بلند صدا  درخیابان فریاد میزد و میرفت اورا بگرفته و به کوی خلوت همی برده و با او به  بحث پرداختند  و گفتند عجب صدائی عجب هیکلی و عجب ………. 

 بلند صدا در تعجب فریاد بر آورد که چه شد

آقایان باز بگفتند به به عجب صدائی ، عجب دست و پائی تشریف بیاور و از روی این نوشته  بخوان که بسی درآمد نصیب خواهی برد و  روزگاری ، در پی داری

بلند صدا فریاد در آورد من که نمیتوانم از روی کاغذ  بخوانم  ، باز بگفتند ما برایت میخوانیم و تو تکرار کن تا که از بر کنی و همان را بر منبر بر همگان بخوان .  ساده است ……….

بلند صدا خوشحال به خانه اندر شد و شغل عوض کرد و مکان در امدش شد مسجد ، روزها بگذشت بلند صدا دیگر مشهور در شهر از این منبر به منبر بعدی  میخواند ، به گریه در می آورد همی پای منبر نشینان و خوشحال از این شغل و در آمد بسیار  .

بلند صدا راضی از کار و خوشحال از آنان که او را صاحب کار کردند هر بار که بر منبر میشد چهچهی میزد برای آنان و از محاسنشان برای پای نشینانش میگفت و فریاد همی میاورد که از برای سلامتی آقایان ……………… ، خود  و آنان سر شوق از این کار روزگار سپری کردندی .

بار دیگر بلند صدا اینبار نشسته بر بنز خویش در خیابان گشت همی میزد که دوستان یقه اش کردند که این کاغذ همی بگیر و در جیب بگذار و بر منبر بودی و گریه مردم در آوردندی و اگر بگفتند که بیسوادی،   دست در جیب کن و بگو    نشان بدهم  ، نشان بدهم  همی مدرک را در بیار و  لیسانس را با مهر حاکم بر همگان بنمای  ، بلند صدا فریاد آورد که اگر گفتند مدرک لیسانس چه داری چه گویم  ، آقایان اینبار فریاد بر آورده که ابله این لیسانس مدح است و از آن تو  برو پول بر جیب کن و مگو چیست این کاغذ که سرمایه جاودانی است  این منبر……………………..

ماخذ–عبرت نیوز – 5 آذر 1390 -مداحان قم لیسانس مداحی می‌گیرند!

عضو هیئت مدیره کانون شاعران و مداحان قم بر افزایش سطح علمی و دانش مداحان تأکید کرد و گفت: مداحان قم با همکاری جامعه المصطفی مدرک تحصیلی لیسانس در زمینه مداحی می‌گیرند.
به گزارش خبرنگار مهر، عباس حیدرزاده شامگاه پنج شنبه در چهارمین گردهمایی کنگره شعر عاشورایی که در سالن همایش‌های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد،با تأکید بر اینکه اگر سواد مداح و شاعر پایین باشد تحقق اهداف و رسالت‌ها امکان پذیر نیست، گفت: بنابراین آموزش و ارتقای سطح علمی این عزیزان در اولویت است.

وی در ادامه اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم با جامعه المصطفی برای معرفی مداحان و شاعران برای تحصیل و اخذ مدرک لیسانس مربوط به مداحی و شاعر صورت گرفته است.

کانون مداحان قم نیازمند 110 میلیون تومان بودجه است

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: